"Let's learn through food what diversity can bring to the table"

Wiktoria Rudka
Bilal
Hamza
Alina Koushyk
Olga Ostas
Anna Węgiel

Doktorantka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy doktorskiej bada przedsiębiorczość uchodźców na przykładzie Szwecji, gdzie ukończyła studia magisterskie Peace and Conflict na Uniwersytecie w Uppsali. Interesuje ją polityka migracyjna i prawa człowieka. Nina jest pomysłodawczynią i główną organizatorką warsztatów edukacyjno-kulinarnych Gość-Inność. W marcu 2017 roku zdobyła Grant Humanity in Action na realizację swojego pomysłu, który jest pierwszym projektem pod szyldem Dobra Strona Świata.

 

Doktorantka w Szkole Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (PAN). Pasjonatka kuchni i zdrowego żywienia. W pracy magisterskiej zbadała kulturę kulinarną kolonistów brytyjskich oraz jej wpływ na amerykańską kuchnię w pierwszych dekadach po Deklaracji Niepodległości. Interesuje ją związek polityki państwa z dziedzictwem i tradycjami kulinarnymi. Lubi filozofię, akademickie dyskusje i ścieranie się wielu poglądów. W projekcie Gość-Inność jest organizatorką i koordynatorką.

 

Edukatorka w fundacji Szkatułka prowadząca zajęcia przyrodniczo-plastyczne w szkołach i przedszkolach. Uczy między innymi o prawach zwierząt, ochronie środowiska oraz empatii wobec otaczającego nas świata. W projekcie Gość-Inność także zajmuje się stroną edukacyjną w duchu równości, otwartości i ciekawości świata. Ukończyła profilaktykę społeczną i resocjalizację, studiowała socjologię stosowaną i antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyła w zakładaniu Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tłuszczu i prowadziła w nim warsztaty dla seniorów. Lubi gotować bez mięsa, oglądać ciekawe seriale, słuchać muzyki, czytać i bawić się z kotem.

 

Przyjechał z Algierii do Polski w 2014 roku, gdzie obecnie studiuje w Warszawie stosunki międzynarodowe. Jego pasją jest gotowanie, muzyka i podróże. Kocha przyprawy i ich zapach. Najbardziej lubi zapach świeżego chleba upieczonego przez swoją mamę, za którym tęskni każdego dnia. Lubi gotować nowe dania i zapraszać znajomych na wspólne kolacje. Hamza współpracuje z Kuchnią Konfliktu, gdzie miał okazję poznać wiele osób, które również łączy zamiłowanie do gotowania i jedzenia.

 

Białoruska dziennikarka. Blogerka kulinarna. Od ponad 10 lat związana z zabronioną na Białorusi telewizją Bełsat. Autorka wielu programów telewizyjnych, w tym o polityce międzynarodowej. Założycielka pierwszego bloga kulinarnego w języku białoruskim. Prowadzi warsztaty gotowania, wyrobu naturalnych kosmetyków i tradycyjnych lalek białoruskich. Współpracuje z Kuchnią Konfliktu, ponieważ wierzy, że gotowanie łączy ludzi.

 

Przyjechała do Polski wraz z rodziną w 1993 roku z powodu niepewnej sytuacji społeczno- gospodarczej na Ukrainie. Wraz z mężem chcieli zapewnić malutkiej córeczce spokojne życie. Gotowanie jest dla niej ważną składową życia rodzinnego. Bez zapachów gotujących się potraw oraz wspólnych posiłków dom przestaje być domem, a staje się miejscem zamieszkania.

 

Pakistańczyk, który od 7 lat mieszka w Szwecji, gdzie ukończył studia magisterskie z informatyki. Jego pasją jest gra w krykieta i robienie zdjęć. Prowadzi własną firmę fotograficzną Bilal Photography oraz zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Dobra Strona Świata jest jego dziełem. Bilal uwielbia gotować.

Please reload

Nina Łazarczyk
PATRONAT MEDIALNY
 
 
 
 
 
 

© 2018 GOSCINNOSC